Menu Zamknij

Druk 3D

Formy wtryskowe wykonaywane sa bardzo szybko dzieki technologi Drukowania, jest mozliwośc wykonania form do wtrysku z ciagu mniejszym niz 24 godziny. To proces produkcji trójwymiarowych obiektów przy użyciu technologii drukowania warstwowego. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod produkcyjnych, takich jak odlewanie czy obróbka skrawaniem, pozwala na tworzenie obiektów warstwa po warstwie na podstawie modelu. Proces rozpoczyna się od stworzenia cyfrowego modelu za pomocą oprogramowania do projektowania. Model jest dzielony na warstwy za pomocą procesu zwanego „slicing”. Każda warstwa jest następnie przekazywana do drukarki Druk 3D

Formy wtryskowe

Frezowanie CNC Druk 3D

Frezowanie CNC oferuje firma IJ PALIGA Polska nowoczesna techniologia pozwala na bardzo precyzyjne frezowanie. Frezowanie CNC (Computer Numerical Control) to technologia, która polega na usuwaniu materiału z przedmiotu przy użyciu narzędzi tnących zamocowanych na maszynie CNC. Maszyna CNC jest programowana przy użyciu kodu G lub innego języka programowania, który precyzyjnie kontroluje ruchy narzędzi i proces frezowania.

Modelowanie 3D , wydruki 3D

Proces rozpoczyna się od stworzenia cyfrowego modelu przedmiotu, który ma zostać wyfrezowany. Na podstawie modelu jest tworzony program CNC, który zawiera informacje o ruchach narzędzi i kolejności operacji. Materiał, z którego ma zostać wykonany przedmiot, jest mocowany na stole frezarki CNC.

Druk 3D